ТЕХНОЛОГІЯ РОБОТИ КОМПЛЕКСУ АВТОМАТИЧНОГО ЗВАРЮВАННЯ

Попередньо труби укладаються уздовж траси

Трубоукладач №1 зі встановленою дизельгідростанцією (дизельелектростанцією) і підключеним до неї верстатом підготовки кромок їде перед зварювальною колоною, здійснюючи підготування кромок труб з обох боків. При цьому краям надається технологічна обробка, відмінна від заводської, а також проводиться очищення торців від забруднень та іржі.

На труби з підготовленими краями за шаблоном встановлюється направляючий пояс для зварювальних головок.

Трубоукладач №2 підносить підготовлену трубу до «нитки» на відстань 1 м

Оператор центратора вмикає пересування і розміщує лоток штанги центратора в трубу, яку тримає трубоукладач. Центратор пересувається до стику і автоматично зупиняється в безпосередній близькості від торця труби. Оператор встановлює центратор точно на торець і розтискає задній ряд жимків. Центратор зафіксований в «нитці». Трубоукладач підводить трубу, відбувається складання стику, установка необхідних проміжків по колу стику і розтискання переднього ряду жимків.

Головний зварювальний агрегат встановлює укриття зварника на стик. Зварювальники в наметі розміщують на направляючий пояс зварювальні головки і здійснюють зварювання кореневого проходу шва. У разі необхідності також робиться технологічний (гарячий) прохід.

Після зварювання кореня жимки центратора стискаються і він пересувається до наступного стику. Головний зварювальний агрегат піднімає намет над трубою і переміщається за центратором. На стик зі звареним коренем встановлюється намет наступного зварювального агрегату і проводиться зварювання першого заповнюючого проходу і т.д. Останній агрегат зварює облицювального шва. Кількість зварювальних агрегатів із зварювальними постами залежить від товщини стінки труби.

КОМПЛЕКТ КОМПЛЕКСУ АВТОМАТИЧНОГО ЗВАРЮВАННЯ

Зварювальний пост в складі:

  • зварювальний агрегат – 1 шт.
  • укриття зварника – 1 шт.
  • зварювальна голівка – 2 шт.

Кількість зварювальних постів залежить від товщини стінки труби (в середньому від 3 до 5).
Верстат МПК – 1шт. (+1 резервний).
Центратор внутрішній гідравлічний самохідний ЦВРС – 1 шт. (+1 резервний). Кількість направляючих поясів відповідає кількості зварювальних постів + ​​4 шт. Трубоукладачами забезпечує замовник.

Translate »